Aktualności

Wydarzenia w Inkubatorze Innowacyjności

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza na wydarzenia związane z Inkubatorem Innowacyjności. W znacznym stopniu dotyczą one pracowników naukowych i oferty dla nich:

Inkubator Innowacyjności Politechniki Warszawskiej (ININ) to zaplecze infrastrukturalne oraz merytoryczne dla środowiska akademickiego PW w zakresie rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności.

Akcelerator Technologiczny to nowy program biznesowego wsparcia dla osób i zespołów, które mają pomysły na nowe technologie.

Seminarium PW: Projekt Ustawy 2.0 - Potencjalne konsekwencje dla Uczelni

Serdecznie zapraszamy na Seminarium Uczelniane Politechniki Warszawskiej, które odbędzie się 29 listopada 2017 r. o godzinie 16:15 w Małej Auli Gmachu Głównego PW.

Seminarium jest otwarte dla wszystkich, a jego tematem będzie: Projekt Ustawy 2.0 - Potencjalne konsekwencje dla Uczelni.

Wydarzenia organizowane przez Biuro Karier PW - listopad 2017

Biuro Karier PW zaprasza wszystkich studentów na wydarzenia organizowane w listopadzie 2017.

Zapoznaj się z poniższą listą spotkań i wybierz coś dla siebie!

Spotkanie: Ochrona własności intelektualnej w oparciu o blockchain

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza na spotkanie pt. „Ochrona własności intelektualnej w oparciu o blockchain: zastosowania, nowe możliwości i wyzwania”.

Termin: 15 listopada 2017 r. (środa), godz. 16.30-19.30 (UWAGA: zmiana godz.)
Miejsce: Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, ul. Rektorska 4, aula II piętro

Rejestracja >>

Sondaż dot. sklepu internetowego PW

Biuro ds. Promocji i Informacji oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zaprasza wszystkich studentów do wzięcia udziału w pierwszym sondażu #PowiedzPW, który dotyczy sklepu internetowego PW. Dzięki niemu w szybki sposób poznamy opinie na tematy związane z organizacją sklepu oraz jego rozwojem.

Studiujesz na Politechnice Warszawskiej i chcesz wziąć udział w sondażu?
Kliknij tutaj: http://bit.ly/powiedzPWSklepPW
Sondaż będzie aktywny do 15.11.2017.

Strona internetowa sklepu PW >>

Godziny dziekańskie od 11.00 w dniu 15.11.2017

W związku z przypadającym w dniu 15 listopada 2017 r. Świętem Politechniki Warszawskiej Rektora PW ustanawia w tym dniu godziny wolne od zajęć począwszy od godz. 11:00, dla wszystkich jednostek organizacyjnych Politechniki Warszawskiej z wyjątkiem Filii w Płocku.

Poniżej do pobrania Decyzja Rektora PW nr 200/2017

Ogólnopolski Konkurs Poligraficzny - 2. edycja

Rusza druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich realizowanego w Politechnice Warszawskiej. 

Pierwsze dwa etapy konkursu, które rozpoczną się dnia 15 listopada 2017 r. o godz. 12.00, a zakończą dnia 15 grudnia 2017 r. o godz. 24.00, odbędą się za pośrednictwem strony internetowej: https://konkurspoligrafia.wip.pw.edu.pl

W terminie do 15 stycznia 2018 r. ogłoszona zostanie lista osób zakwalifikowanych do finału konkursu. Trzeci etap konkursu odbędzie się dnia 15 marca 2018 r. o godz. 12.00 w Zakładzie Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej przy ul. Konwiktorskiej 2 w Warszawie.

8. Forum Rozwoju Mazowsza

W dniach 25-26 października 2017 r. odbędzie się Forum Rozwoju Mazowsza organizowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Jest to największa na Mazowszu impreza prezentująca projekty, które powstały dzięki wsparciu Marszałka Województwa.

Miejsce: Stadion Legii Warszawa

Wstęp jest wolny, wymagana jest jedynie rejestracja >>
Więcej informacji na stronie: https://www.cziitt.pw.edu.pl/atrakcje-cziitt-pw-na-forum-rozwoju-mazowsza/ oraz http://forumrozwojumazowsza.pl/

Welcoming Party for all GPEM Students

Date: 26 October 2017, 5 p.m.

Place: Klub Riviera Remont, ul. Waryńskiego 12, Warsaw

Admission: Free

Host: WIP

Oprogramowanie MS Office dla pracowników oraz studentów PW

Centrum Informatyzacji PW udostępniło pracownikom Politechniki Warszawskiej oprogramowanie MS Office wraz z subskrypcją na okres 36 miesięcy. Każdy pracownik w ramach jednej licencji fizycznej ma możliwość zainstalowania, m.in. 5 kopii pakietu MS Office, np. na komputerze w pracy, w domu, tablecie, smartfonie.

Dodatkową korzyścią z zawartej umowy jest możliwość skorzystania z oprogramowania przez wszystkich studentów PW.

Więcej informacji na stronie PW: https://www.ci.pw.edu.pl/Aktualnosci/Oprogramowanie-MS-Office-dla-pracownikow-oraz-studentow-PW

Absolwenci PW na rynku pracy – wyniki badania

Biuro Karier PW oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT po raz szósty przeprowadziły badanie Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów. Wśród jego uczestników znalazły się 2018 osób, które w ostatnich latach ukończyły naszą Uczelnię, przede wszystkim absolwenci z rocznika 2015/2016. Głównym celem badania jest poznanie opinii absolwentów na temat jakości kształcenia na Politechnice Warszawskiej, a także zdobycie informacji o ich sytuacji na rynku pracy.

"Medicina – Scientia – Cultura" – konferencja w 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie

W 150. rocznicę urodzin wybitnej polskiej laureatki dwóch nagród Nobla - Marii Skłodowskiej-Curie - zapraszamy do udziału w konferencji MSC2017: "Medicina – Scientia – Cultura", która odbędzie się w dniach 6-9 listopada 2017.
Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie www.msc2017.pl

Zobacz program konferencji:

MSC2017_konferencja_tekst (pdf, 159,41 kB)

WUT Monthly Meetings for Foreigners

Welcome to Poland! Feel like home

Monthly Meetings for Foreigners. Join us once a month and learn more about Polish rules and customs.

The first meeting titled Security in Poland will be held on 19th of October at 2.00 p.m. in the room 134 (Main Building of WUT).

More information: www.pw.edu.pl/meetingsforforeigners

Godziny dziekańskie 20.10.2017 dla semestru 1 studiów inżynierskich

Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji ogłasza godziny dziekańskie w dniu 20.10.2017 (piątek) dla studentów pierwszego semestru studiów stacjonarnych inżynierskich w związku z wyjazdem integracyjnym organizowanym przez WRS.

UWAGA: Godziny Dziekańskie w dn. 20.10.2017 r. dotyczą tylko zajęć prowadzonych dla grup: ID-AO-1, ID-MO-1, ID-IO-1, ID-GO-1.
Zajęcia zaplanowane na ten dzień uznaje się za zaliczone i nie podlegają odpracowaniu.
Pozostali studenci uczestniczą w zajęciach wg planu.

The Engineers Band ogłasza nabory!

The Engineers Band to działająca już od 10 lat Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej. Jest zespołem składającym się głównie ze studentów tej uczelni, którzy obok zapału do prowadzenia eksperymentów i licznych badań swoje serce oddają również muzyce. Jeśli grasz na instrumencie i chcesz poznać bliżej działania Orkiestry zgłoś się do nas przez facebook’a lub stronę orkiestra.pw.edu.pl i pojaw się na przesłuchaniach 9, 16 lub 26 października godz. 19:00 w DS Babilon przy ul. Kopińskiej 12/16, sala 19a. Zapraszamy osoby sprawnie posługujące się instrumentem, obyte z występami na żywo, z doświadczeniem w graniu różnorodnego repertuaru, ambitne, chętne do dłuższej współpracy.

Seminarium Elsevier - Jak napisać dobry artykuł naukowy

Wydawnictwo Elsevier, Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW zapraszają na spotkanie, które odbędzie się dnia 16 października 2017 r. w budynku Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW przy ul. Rektorskiej 4, pok. 4.07.

I Forum Dialog Nauka-Biznes

W dniach 9-11 października 2017 r. w Gmachu Głównym oraz w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej PW odbędzie się I Forum Dialogu Nauka-Biznes.

Zobacz: program forum

Więcej na stronie: http://dialog.polskiewynalazki.pl/#/pl/

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

Uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 na Politechnice Warszawskiej odbędzie się 02.10.2017 r. (poniedziałek) o godz. 10:00 w Dużej Auli Gmachu Głównego PW.

Uroczysta Inauguracja na Wydziale Inżynierii Produkcji odbędzie się 02.10.2017 r. (poniedziałek) o godz. 14.15 w Gmachu Nowym Technologicznym (ul. Narbutta 85), sala 321. Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa dorobku Kół Naukowych WIP. Po uroczystości wydawane będą legitymacje dla studentów I semestru studiów stacjonarnych (dla wszystkich kierunków studiów). >> sprawdź program >>

Wyspa Wynalazków / VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach

W dniach 18-20 października 2017 r. odbędzie się VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, któremu towarzyszyć będą Targi Biznes Expo. W ramach Targów, na Wyspie Wynalazków, zaprezentowane będą osiągnięcia naukowe uczelni wyższych, instytutów naukowo-badawczych z całej Polski. Jest to miejsce gdzie młodzi ludzie, utalentowani konstruktorzy, wynalazcy mogą zaprezentować swoje prototypy.

Studia podyplomowe MBA WCM

Trzysemestralne studia podyplomowe MBA WCM powstały w partnerstwie Szkoły Biznesu PW z Wydziałem Inżynierii Produkcji PW oraz Kaizen Institute. Program studiów dostosowany jest do wyzwań przed jakimi stoją nowoczesne przedsiębiorstwa produkcyjne. Doświadczeni wykładowcy posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie doskonalenia procesów produkcyjnych oraz wspomagających, takich jak utrzymanie ruchu, gospodarka narzędziowa, logistyka wewnętrzna itd.

Uczestnicy studiów uzyskają prestiżowy dyplom MBA WCM.

Strona WIP w nowej odsłonie

Budynek Nowy Technologiczny

Inżynieria Produkcji to przyszłość! Tradycja... i nowoczesność.

Nabory do ZPiT PW - jesień 2017

Nabory do Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej

9 i 11 października 2017 r. godz. 18:00

DS "Riviera", ul. Waryńskiego 12, pok. A222

Barwy polskiej flagi zbadane w ZTP

Wywieszamy w święta narodowe polską flagę, ale czy na pewno biały i czerwony jest taki jak powinien być?

W Zakładzie Technologii Poligraficznych zbadano dowolnie wybraną flagę i okazało się, że...
zobacz film >>

O poligrafii w Radio dla Ciebie

Dnia 20 czerwca 2017 r. w ramach cyklu audycji popularyzujących naukę pt.: „Z innej planety” gościem Łukasza Badowskiego w Radio dla Ciebie była dr inż. Joanna Izdebska-Podsiadły z Zakładu Technologii Poligraficznych PW.

Audycji można posłuchać on-line na stronie RDC:
http://www.rdc.pl/podcast/z-innej-planety-techniki-drukowania-i-drukowanie-polimerow/

Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów Politechniki Warszawskiej

Biuro Karier PW oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT zaprasza do udziału w badaniu: Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów Politechniki Warszawskiej.
Jeżeli wkrótce kończysz studia, zgłoś chęć udziału w VII edycji badania, które Politechnika Warszawska prowadzić będzie na początku 2018 roku.
Zależy nam na poznaniu Twojej opinii o studiach i rynku pracy!