Nagrodzeni w XXVI Plebiscycie Czytelników „Przeglądu Technicznego”

Podczas gali finałowej konkursu Złoty Inżynier 2019, która odbyła się 27 lutego, wyróżnienia otrzymało troje reprezentantów Politechniki Warszawskiej.

Rektor PW otrzymał tytuł Diamentowego Inżyniera. Tytuł Srebrnego Inżyniera został przyznany dr. hab. inż. Dawidowi Myszce, prof. PW z Wydziału Inżynierii Produkcji, mechanikowi specjalizującemu się w odlewnictwie. Dr inż. Agnieszka Siemion z Wydziału Fizyki, kierująca na co dzień Laboratorium Informatyki Optycznej, została wyróżniona tytułem Młodego Inżyniera.

„Złoty Inżynier” to nagroda przyznawana wybitnym inżynierom, twórcom techniki, wynalazcom i organizatorom życia gospodarczego kraju, która popularyzuje ich dokonania. Nagroda ma promować dokonania polskich inżynierów i zwrócić uwagę na ich rolę w budowaniu innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Organizatorem plebiscytu jest redakcja dwutygodnika „Przegląd Techniczny - gazety inżynierskiej” oraz Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna.

Lista wszystkich wyróżnionych w XXV edycji plebiscytu dostępna jest na stronie Przeglądu Technicznego