Zmarł Profesor dr hab. inż. Wojciech Werpachowski

Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci Pana Profesora dr. hab. inż. Wojciecha Werpachowskiego. Odszedł przyjaciel młodzieży, wyróżniony przez studentów najwyższą nagrodą „Złotej krety” w kategorii najlepszy wykładowca.

Pożegnanie przed kremacją odbędzie się 19.09.2024 r. o godz. 18:00 w Domu Pogrzebowym Służew, sala pożegnań – „mała” (ul. Fosa 19A, Warszawa).
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 24.09.2024 r. o godz. 10:00 w Domu Pogrzebowym Służew, sala pożegnań – „duża” (ul. Fosa 19A, Warszawa).
Pochówek odbędzie się na Cmentarzu Bródzieńskim w Warszawie 24.09.2024 r., ul. św. Wincentego 83, kw. 66D-2-2. Kondukt rozpocznie się na rogu Alei Głównej i Szerokiej.

Profesor dr hab. inż. Wojciech Werpachowski

Emerytowany profesor Wydziału Mechanicznego Technologicznego PW, zawodowo związany z Politechniką Warszawską w latach 2008-2022.

Absolwent Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW – 1975.

W Instytucie Organizacji Systemów Produkcyjnych w latach 2009-2011 Pan Profesor pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Naukowych; w latach 2014-2017 – Kierownika Zakładu Systemów Zapewniania Jakości.

Pan Profesor był wykładowcą w Politechnice Warszawskiej oraz innych wiodących polskich uczelniach technicznych, informatycznych i związanych z biznesem. Specjalista praktyk z zakresu organizacji i zarządzania w przemyśle z wieloletnim stażem na stanowiskach kierowniczych w dużych zakładach produkcyjnych oraz Instytutach naukowo-badawczych. W dorobku naukowym posiada m.in.: książki, artykuły oraz raporty dotyczące prac naukowo-badawczych oraz wdrożeniowych. Ekspert m.in. z tematyki podejścia systemowego, procesowego i ciągłego doskonalenia jakości wyrobów i usług, ekonomiki i zarządzania przedsiębiorstwem. Specjalista technicznego przygotowanie produkcji, organizacji i zarządzania, a także czystszej produkcji.

Pan profesor Werpachowski wykształcił liczną kadrę zawodową pracującą obecnie na stanowiskach kierowniczych.