Zarządzenie Rektora PW w związku z koronawirusem SARS-CoV-2

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora PW nr 20/2020 z dnia 24 marca w dniach od 26 do 10 kwietnia br. obowiązuje ograniczenie obowiązku świadczenia pracy na terenie PW. Sprawdź obowiązującą na WIP organizację pracy »

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora PW nr 19/2020 z dnia 17 marca w dniach od 18 do 25 marca br. obowiązuje ograniczenie obowiązku świadczenia pracy na terenie PW.

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora PW nr 16/2020 od dnia 12 marca do 14 kwietnia br. zawieszone zostają zajęcia dydaktyczne na wszystkich kierunkach studiów (inżynierskich i magisterskich, stacjonarnych i niestacjonarnych oraz na studiach podyplomowych). Lista najważniejszych informacji poniżej »

Zachęcamy do przeczytania listu Rektora prof. Jana Szmidta do wspólnoty PW »

Bieżące informacje proszę sprawdzać na stronie PW »

Poniżej lista najważniejszych informacji, o których mowa w zarządzeniu rektorskim.

Od 12 marca do 14 kwietnia:

• zawieszone zostają: zajęcia dydaktyczne na wszystkich kierunkach studiów I i II stopnia (licencjackich, inżynierskich, magisterskich), jednolitych studiów magisterskich we wszystkich trybach (stacjonarne, niestacjonarne), w szkołach doktorskich, na studiach podyplomowych (z wyłączeniem zajęć prowadzonych zdalnie), w tym w Szkole Biznesu PW oraz na Uniwersytecie Trzeciego Wieku PW;
  • do dnia 20 marca 2020 r. kierownicy jednostek organizacyjnych prowadzących działalność dydaktyczną ogłoszą listę wykładów i zajęć, które od dnia 23 marca 2020 r. będą prowadzone zdalnie (zachęcamy do skorzystania z informacji przygotowanych przez CI PW dotyczących prowadzenia zajęć online);
  • zamknięta jest Biblioteka Główna PW oraz wszystkie jej oddziały.

Do 31 maja:

• odwołane zostają kursy i szkolenia, a także wszystkie wydarzenia i  konferencje organizowane w Politechnice Warszawskiej;
  • odwołuje się wszelkie konferencje, imprezy i wydarzenia, organizowane na Politechnice Warszawskiej.

Dodatkowo wstrzymuje się:

• wyjazdy służbowe zagraniczne i krajowe pracowników, doktorantów i studentów PW;
  • przyjazdy do Uczelni gości zagranicznych;
  • kwaterowanie nowych osób w domach studenckich, jak również wprowadza się zakaz odwiedzin przez gości zewnętrznych.

W tym czasie działalność naukowo-badawcza może być prowadzona, z zachowaniem odpowiednich zasad prewencji w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego zgodnie z rekomendacjami Głównego Inspektoratu Sanitarnego.