Archiwum aktualności

Juwenalia PW 2018

Już 18 i 19 maja rusza kolejna edycja Juwenaliów Politechniki Warszawskiej - jak zawsze bawimy się na Stadionie Syrenki!

Z tej okazji na Politechnice Warszawskiej 18 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.Więcej informacji na Facebooku, Instagramie oraz na Snapie (juwenaliapw).

W środę 16.05.2018 obowiązuje plan piątkowy

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora PW w sprawie harmonogramu zajęć dydaktycznych
w roku akademickim 2017/2018, dnia 16.05.2018 (środa) odbędą się zajęcia
według planu piątkowego.

08.05.2018 - seminarium wydziałowe

Dnia 8 maja 2018 r. (wtorek) o godz. 12:15 w sali NT 144 odbędzie się seminarium wydziałowe, na którym mgr inż. Jacek Szulc (Zakład Inżynierii Spajania WIP PW) wygłosi referat przed otwarciem przewodu doktorskiego pt.: „Wysokowydajne spawanie hybrydowe Plazma+MAG stali S700MC”.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do aktywnego udziału wszystkich: pracowników, doktorantów i studentów.

Pożegnanie prof. dr hab. inż. Władysława Włosińskiego

W głębokim żalu żegnamy zmarłego w dniu 22 kwietnia 2018 roku w wieku 86 lat prof. dr hab. inż. Władysława Karola Włosińskiego, emerytowanego profesora Politechniki Warszawskiej, jej wieloletniego pracownika naukowo-dydaktycznego, kierownika Zakładu Inżynierii Spajania (1982-2002, dawniej Zakład Spawalnictwa), prodziekana ds. ogólnych i nauki Wydziału Mechanicznego Technologii i Automatyzacji (1987-1990), prorektora ds. Nauki Politechniki Warszawskiej (1993-1999), wychowawcę wielu pokoleń inżynierów.

Wydarzenia Inkubatora Innowacyjności CZIiTT PW

Inkubator Innowacyjności CZIiTT PW organizuje wydarzenia związane z innowacyjną przedsiębiorczością i start-upami.

19.04.2018 – warsztaty praktyczne:
Jak korzystać z baz patentowych?

24.04.2018 – szkolenie:
Jak przedstawić projekt przed inwestorem i pozyskać finansowanie?

24.04.2018 - seminarium wydziałowe

Dnia 24 kwietnia 2018 r. (wtorek) o godz. 12:15 w sali NT 144 odbędzie się seminarium wydziałowe, na którym dr inż. Stanisław Strzelczak (Instytut Organizacji Systemów Produkcyjnych WIP PW) wygłosi referat pt.: „Internet Produkcyjny: rozwój funkcjonalny, technologiczny i teoretyczny”.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do aktywnego udziału wszystkich: pracowników, doktorantów i studentów.

Seminarium Technologiczne „Obróbka pięciostronna”

W dniach 18-19 kwietnia 2018 r. odbędzie się seminarium technologiczne z pokazem na żywo obróbki pięciostronnej, podczas którego zaprezentowana zostanie nowoczesna obróbka na frezarce CMX 70u.
Więcej informacji w pliku PDF (do pobrania poniżej)

Ogł-DMG (.pdf)

Wydarzenia organizowane przez Biuro Karier PW - kwiecień 2018

Biuro Karier PW zaprasza do udziału w wydarzeniach kierowanych do studentów Wydziału Inżynierii Produkcji, które odbędą się w drugiej połowie kwietnia 2018 r.

17.04.2018 - seminarium wydziałowe

Dnia 17 kwietnia 2018 r. (wtorek) o godz. 12:15 w sali NT 144 odbędzie się seminarium wydziałowe, na którym mgr inż. Piotr Janicki (Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca S.A.) wygłosi referat przed otwarciem przewodu doktorskiego pt.: „Badania nowego sposobu krojenia wkładów książkowych nożem krążkowym ustawionym mimośrodowo”.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do aktywnego udziału wszystkich: pracowników, doktorantów i studentów.

Wesołych Świąt

Wielkanocnych

Trampolina Talentów

Studenci, czy CV przygotowane? Jeżeli nie, to nie czekajcie, bo Fundacja Rozwoju Talentów już przyjmuje zgłoszenia!
Wszystkie oferty staży/pracy, warsztatów i wolontariatu do wielu renomowanych firm znajdziecie na stronie: http://TrampolinaTalentow.pl/ >>

Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy na Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej w dniach 7 i 8 kwietnia 2018 roku w godzinach: 9.00-14.00 w Gmachu Głównym PW (pl. Politechniki 1), podczas których zapoznasz się z ofertą studiów, poznasz zasady rekrutacji i spotkasz studentów Politechniki Warszawskiej, którzy najlepiej opowiedzą o interesujących Cię kierunkach.

Do zwiedzania Wydziału Inżynierii Produkcji zapraszamy w sobotę 7 kwietnia o godz. 12.30: dla kier. Papiernictwo i poligrafia - ul. Konwiktorska 2, sala 217 oraz ul. Narbutta 85, sala 144 dla pozostałych kierunków WIP.

28.03.2018 - godziny dziekańskie dla studentów GPEM

W związku z powitaniem nowych studentów kierunku GPEM
Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji
ogłasza godziny dziekańskie dla studentów GPEM
w dniu 28 marca 2018r (środa) w godz. 18:15-21:00.

Sukces II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich

Dnia 15 marca 2018 roku na Wydziale Inżynierii Produkcji PW przeprowadzono finał drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. W rywalizacji wzięło udział ponad 600 uczniów z 31 szkół z całej Polski. Do finału przystąpiło 41 uczniów z 11 szkół, spośród których wyłoniono 19 finalistów. Wyróżnieni finaliści uzyskali z rąk Dziekana Wydziału Inżynierii Produkcji prof. dr. hab. inż. Andrzeja Kolasy przysłowiowy „indeks” na studia o specjalności Technologia Poligrafii w Politechnice Warszawskiej.

Ikea - prezentacja firmy i warsztaty

Przyjdź i poznaj IKEA - prezentacja firmy i warsztaty odbędą się dnia 27 marca 2018 r. (wtorek) na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej.

Początek prezentacja o godz. 12:15, sala 144 NT.
Warsztaty rozpoczną się od godz.13:15.

Wydziałowe Spotkanie Wielkanocne

W związku z Wydziałowym Spotkaniem Wielkanocnym Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji ogłasza godziny dziekańskie w dniu 21 marca 2018 r. (środa) w godz. 12:15-14:00.

Wydziałowa Rada Samorządu zaprasza wszystkich studentów i pracowników WIP. 
Spotkamy się na holu na I pietrze przed Dziekanatem w budynku Nowym Technologicznym.

Zwiedzanie wystawy Instytutu Goethego „Erfinderland Deutschland”

W dniu 14.03.2018 o godz. 16.00 Studium Języków Obcych zaprasza na połączone z warsztatami zwiedzanie wystawy Instytutu Goethego „Erfinderland Deutschland”. Przewodnikiem po wystawie będzie lektor DAAD na Politechnice Warszawskiej, mgr Jan-Moritz Bogdanovic. Wystawa znajduje się w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.

Spotkanie osób zainteresowanych o godz. 15.55 w holu Wydziału MINI PW.

Więcej informacji dotyczących wystawy:
 https://www.goethe.de/ins/pl/pl/sta/war/ver.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=21153964

Propozycje tematów prac dyplomowych i przejściowych - ITW

Propozycje tematów prac dyplomowych i przejściowych oferowane w semestrze letnim 2017/18 (i poprzednich) przez Instytut Technik Wytwarzania dostępne są na stronie:
http://www.zaoios.pw.edu.pl - w zakładce „Dokumenty”
link bezpośredni: http://www.zaoios.pw.edu.pl/zaoios-site/?q=node/97

Sondaż #PowiedzPW: Przedsiębiorczość

Ruszyła kolejna edycja projektu #powiedzPW. Tym razem obejmuje opinie i doświadczenia studentów dotyczące przedsiębiorczości. Zachęcamy wszystkich studentów do udziału: oddaj swój głos i uczestnicz w rozwoju PW!
Więcej informacji:
https://www.cziitt.pw.edu.pl/powiedzpw-zapraszamy-udzialu-sondazu/

link do ankiety: http://bit.ly/powiedzPW_Przedsiębiorczość

FB: https://www.facebook.com/cziitt/videos/1570725003025352/

13.03.2018 - Szkolenie BHP dla studentów II stopnia

Dnia 13 marca 2018 r. Dziekan WIP organizuje szkolenie BHP dla studentów grup MD-IE-1, MD-IZ-1, MD-M-2 i MD-A0-2 wg poniższego harmonogramu.

Structural Stability

Zapraszamy na kurs Structural Stability, realizowany w wymiarze 30h, w godzinach popołudniowych, od 5.03.2018 (poniedziałek) do końca marca. Kurs poprowadzą wykładowcy z Università di Roma "La Sapienza” z Włoch.
Kurs przeznaczony jest dla studentów i doktorantów. Zaliczenie odbędzie się na podstawie pracy domowej. Kurs może być wybrany zamiast zadeklarowanych wcześniej przedmiotów, szczególnie w języku angielskim.

Zapisy są możliwe nawet do połowy marca.

Wszelkie informacje na temat kursu można uzyskać u Prodziekana ds. Kształcenia i Organizacji Studiów
dr inż. Grzegorz Wróblewski, e-mail: dziekanat.dzienny@wip.pw.edu.pl

The Engineers Band ogłasza nabory!

The Engineers Band to działająca już od 10 lat Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej. Jest zespołem składającym się głównie ze studentów uczelni, którzy obok prowadzenia eksperymentów i licznych badań swoje serce oddają również muzyce. Jeśli grasz na instrumencie i chcesz poznać bliżej działania Orkiestry zgłoś się do nas przez stronę orkiestra.pw.edu.pl i pojaw się na przesłuchaniach 19, 22 lub 26 marca 2018 o godz. 19:00 w DS Babilon przy ul. Kopińskiej 12/16, sala 19a. Zapraszamy osoby sprawnie posługujące się instrumentem, obyte z występami na żywo, z doświadczeniem w graniu różnorodnego repertuaru, ambitne, chętne do dłuższej współpracy.

Wydarzenia organizowane przez Biuro Karier PW - luty 2018

Biuro Karier PW zaprasza wszystkich studentów na wydarzenia organizowane w lutym 2018.

Warsztaty z komercjalizacji

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza na warsztatach dotyczące komercjalizacji. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak przygotować się do rozmów z inwestorem, jak przeprowadzić prezentację oraz na jakie aspekty prawne powinno się zwrócić szczególną uwagę.

Termin: 21-22.02.2018
Miejsce: CZIiTT PW (ul. Rektorska 4)

Ilość miejsc ograniczona. Prosimy wypełnić formularz rejestracyjny >>
Osoby które rejestrowały się na warsztaty we wcześniejszym terminie są już automatycznie zapisane na nowy termin.
Więcej informacji na stronie >>

Smart kontrakty: Warsztaty LegalTech Polska #6

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejne warsztaty dotyczący popularnej obecnie technologii blockchain, tym razem w kontekście tzw. „inteligentnych kontraktów” - Smart Contracts.

Termin: 15.02.2018
Miejsce: CZIiTT PW (ul. Rektorska 4), sala 4.01

Formularz rejestracyjny >>
Więcej informacji na stronie >>