Aktualności

Wydarzenie organizowane przez Biuro Karier PW w grudniu 2019

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej oraz Partnerzy zapraszają na ostatnie w tym roku warsztaty poświęcone rozwojowi zawodowemu -> sprawdź szczegóły

Seminarium ZOPiO

W dniu 4-go grudnia o godzinie 13.15 w Sali Rady Wydziału odbędzie się cykliczne seminarium naukowe Zakładu Obróbki Plastycznej i Odlewnictwa. W ramach seminarium Pani dr inż. Sandra Puchlerska z Wydziału Metali Nieżelaznych Akademii Górniczo – Hutniczej wygłosi referat pod tytułem „Analiza procesów kształtowania plastycznego stopów niklu typu Inconel”. Przedstawione zostaną wybrane zagadnienia kształtowania plastycznego superstopów niklu dedykowanych dla przemysłu lotniczego. W szczególności zaprezentowane będą niekonwencjonalne procesy wyoblania, zgniatania obrotowego oraz przyrostowego kształtowania blach (ISF) ze stopu Inconel 625, bez i z nagrzewaniem. Ponadto zostaną zaprezentowane zaawansowane, nieniszczące metody kontroli jakości produktów, między innymi optyczne skanowanie 3D.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Ofiary zbrodni katyńskiej – konferencja naukowa w PW

„Ofiary zbrodni katyńskiej - studenci, absolwenci i wykładowcy Politechniki Warszawskiej” - to tytuł interdyscyplinarnej konferencji naukowej, która odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w godz. 10.00-14.00 w Małej Auli Gmachu Głównego PW. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa czasowa oraz wernisaż fotografii.

Świąteczny Kiermasz PW

W dniach 3 i 4 grudnia 2019 r. na Placu Politechniki przed Gmachem Głównym odbędzie się już po raz piąty Świąteczny Kiermasz organizowany przez Politechnikę Warszawską i Biuro Promocji PW.

Na darczyńców będą czekać specjalne gadżety PW, a uzbierana kwota zostanie przeznaczona na stypendia dla najzdolniejszych studentów PW. Dodatkowo przed Gmachem Głównym stanie namiot, w którym będzie można zarejestrować się jako potencjalny Dawca Fundacji DKMS.

Więcej szczegółów już wkrótce na stronie PW oraz na FB

Gala Złotej Kredy 2019

Dnia 16 listopada 2019 r. w ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej po raz jedenasty odbyła się Gala Złotej Kredy, podczas której wyróżnieni zostają najlepsi w opinii studentów, nauczyciele akademiccy. W tym roku na Wydziale Inżynierii Produkcji wyróżnienia otrzymali:
- dr inż. Leszek Markowski - w kategorii Najlepszy Prowadzący
- dr hab. inż. Zuzanna Żołek-Tryznowska - w kategorii Najlepszy Wykładowca
- dr inż. Krzysztof Ejsmont - w kategorii Najlepszy Prowadzący Przedmioty na Studiach Anglojęzycznych
Serdecznie gratulujemy!

Bieg o Puchar Rektora PW

Dnia 16 listopada 2019 r., w ramach obchodów święta Politechniki Warszawskiej, odbył się XIV Bieg o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej, w którym zwycięstwo odniosła studentka Wydziału Inżynierii Produkcji - p. Marta Szewczyk. Serdecznie gratulujemy!

Wydarzenie organizowane przez Biuro Karier PW w listopadzie 2019

Biuro Karier PW zaprasza na warsztaty, które są organizowane w listopadzie 2019 – sprawdź szczegóły»

XXI Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych

Zapraszamy wszystkich studentów Politechniki Warszawskiej do udziału w XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych, organizowanej przez Politechnikę Poznańską.
Do wygrania cenne nagrody i niezapomniane doświadczenie.

Dodatkowe informacje oraz Regulamin XXI Olimpiady Języka Angielskiego:
http://www.clc.put.poznan.pl/PL-H56/xxi-olimpiada-jezyka-angielskiego.html

Formularz rejestracyjny XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

Plik zawiera formularz rejestracyjny do XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych

Pobierz plik (doc, 561,00 kB)

Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW - weź udział w badaniu

Drodzy Studenci,

za chwilę studia na PW staną się dla Was wspomnieniem. Zanim uciekniecie, chcielibyśmy Was jeszcze na chwilę zatrzymać i poprosić o zostawienie adresu e-mail, aby wziąć udział w badaniu Monitoring Karier Zawodowych PW, a tym samym do podzielenia się opinią na temat doświadczeń zebranych w trakcie studiów na PW i wskazanie, które z nich wpłynęły na Waszą obecną sytuację na rynku pracy.

Co słychać u absolwentów PW w niespełna rok po studiach?

Gdzie pracują absolwenci i ile zarabiają? Jaki wpływ na życie zawodowe mają studia na Politechnice Warszawskiej? Czy ułatwiają one rozpoczęcie kariery i gwarantują satysfakcję? Na te i inne pytania miały okazję odpowiedzieć osoby, które wzięły udział w 8. edycji Monitoringu Karier Zawodowych Absolwentów PW – absolwenci studiów I stopnia, II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich.

Wyniki Monitoringu Karier Zawodowych Absolwentów PW 2019

Plik zawiera wybrane wyniki badania Monitoringu Karier Zawodowych Absolwentów PW 2019

Pobierz plik (pdf, 3,33 MB)

Drzwi Otwarte PW 2019 - podsumowanie

W dniach 6-7 kwietnia 2019 odbyły się Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej, podczas których potencjalni kandydaci mieli okazję zwiedzić nasz Wydział oraz spotkać się i porozmawiać ze studentami i pracownikami WIP.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko informacyjne w Gmachu Głównym PW oraz przybyli na WIP w celu zwiedzenia laboratoriów.Szczególne podziękowania kierujemy też do studentów z Kół Naukowych (TIM, CMYK, JOINT, CIM, KNAP, BIOMECH), organizacji studenckiej ESTIEM i WRS WIP oraz pracownikom WIP za pracę organizacyjną i obecność na wydarzeniu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć »

Finał III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich

Dnia 15 marca 2019 roku odbył się ostatni etap Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich, realizowanego przez Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. W trzeciej już edycji konkursu wzięło udział ponad 700 uczniów z 34 szkół z całej Polski. Spośród nich wyłoniono 11 finalistów, którzy mogą cieszyć się indeksem Politechniki Warszawskiej, ponieważ w nagrodę uzyskali uprawnienia do przyjęcia na studia realizowane na kierunku Papiernictwo i Poligrafia, poza normalną procedurą konkursową.
Zapraszamy do galerii zdjęć »

Terminy zapisów na przedmioty z semestru letniego 2018/2019

Terminy zapisów na przedmioty realizowane w semestrze letnim 2018/2019 - szczegóły podawane będą poprzez e-mail na kilka dni przed rozpoczęciem zapisów.

Portal Biura Karier wzbogacony o platformę kariery „Career Center”!

Portal Biura Karier Politechniki Warszawskiej został rozszerzony o nową platformę kariery „Career Center”, która ma za zadanie ułatwić Studentom znalezienie najlepszych ofert i pracodawców z całej Europy, a także umożliwi szybką rejestrację na wydarzenia Biura Karier oraz na konsultacje z doradcami kariery.

Rejestracja

Wyniki wstępnej rejestracji dostępne są na USOS Web

Harmonogramy zajęć (podział wg grup dziekańskich i przedmiotów) znajduje się na USOS Web (zakładka "Harmonogramy semestru").

ZAPISY - Studia podyplom. "Systemy CAD/CAM oraz programowanie obrabiarek CNC"

Zdobądź wiedzę w zakresie projektowania konstrukcji i technologii wytwarzania w oparciu o systemy CAD/CAM, oraz programowania obrabiarek CNC.

.

PODSTAWOWE INFORMACJE >>

 
 

Obrony prac dyplomowych w styczniu i lutym

Informacja dotycząca planowanych obron prac dyplomowych w styczniu i lutym 2019r.

KONKURS doktorant-stypendysta - ogłoszenie o naborze + WYNIKI

Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW)

Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków nie jest obowiązkowe (z wyłączeniem osób odbywających Praktyki). Z ubezpieczenia mogą skorzystać pracownicy PW, studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, studiów doktoranckich i podyplomowych, a także dzieci z Przedszkola PW „Bobotechnika”.

Uwaga: Ubezpieczenie jest obowiązkowe przed przystąpieniem do Praktyk. Studenci są objęci ubezpieczeniem od dnia następnego po opłaceniu składki.

Otwarcie Centralnego Laboratorium Dozoru Technicznego

Uroczyste przecięcie wstęgi Centralnego Laboratorium Dozoru Technicznego

Dnia 10 października 2018 r. w Gmachu Starym Technologicznym Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej odbyło się uroczyste otwarcie Centralnego Laboratorium Dozoru Technicznego.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz, Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt, Dyrektor Polskiego Centrum Akredytacji Lucyna Olborska oraz Prezes Urzędu Dozoru Technicznego Andrzej Ziółkowski.

Inżynieria Produkcji to przyszłość!

Tradycja... i nowoczesność.