Projektowanie w systemach CAD/CAM, programowanie obrabiarek CNC

Original text

Contribute a better translation

Systemy CAD/CAM oraz programowanie obrabiarek CNC 

 

Studia CAD/CAM/CNC są wysoko zawansowanym kursem z zakresu projektowania konstrukcyjnego, projektowania technologii oraz programowania obrabiarek CNC. 

Obejmują one cały proces od wykonania projektu konstrukcyjnego w systemie CAD 3D, poprzez zaprojektowanie optymalnej technologii w systemie CAM po przygotowanie i uruchomienie programu na obrabiarce CNC. 

Większość zajęć stanowią laboratoria i samodzielnie wykonywane projekty pod kierownictwem ekspertów w danej dziedzinie, mających bardzo duże doświadczenie w pracy w przemyśle. Dwa projekty obejmują cały proces – od wykonania projektu konstrukcyjnego, poprzez projekt technologii po samodzielne wykonanie obróbki na obrabiarce i wykonanie pomiarów na maszynie pomiarowej. Są to jedyne tego typu i tak praktyczne i zaawansowane studia w Polsce. 

Obecnie trwa rekrutacja na zajęcia już XVI edycji studiów podyplomowych "Projektowanie w systemach CAD/CAM oraz programowanie obrabiarek CNC, które rozpoczną się w 16 października 2021 roku i potrwają do października roku 2022. Zajęcia odbywać się będą w formie zjazdów w sobotę oraz niedzielę. W przypadku obostrzeń pandemicznych część zajęć (wykłady) będzie przeprowadzona w formie zdalnej. Natomiast wszystkiej laboratoria oraz ćwiczenia z użyciem komputerów będą odbywały się w formie zajęć konstaktowych.Szczegółowy harmonogram zostanie przesłany po zakończeniu procesu rekrutacyjnego. Na zgłoszenia czekamy do 17 września 2021 r. 

Liczba miejsc jest ograniczona: 14 lub 26. W zależności od liczby zgłoszonych osób uruchamiana jest jedna lub dwie grupy zajęciowe. 

Zapraszamy na naszą stronę internetową: https://wip.pw.edu.pl/cadcamcnc/ 

Kontakt w sprawie rekrutacji:

 

Instytut Technik Wytwarzania

Wydział Inżynierii Produkcji

Politechnika Warszawska

ZAiOS

Studia podyplomowe CAD/CAM/CNC

ul. Narbutta 86 pok. 107

02-524 Warszawa

 

Telefonicznie w godz. 9:00-15:00- telefon: (22) 234 8656

 

oraz sekretarz studiów podyplomowych: dr inż. Radosław Morek

radoslaw.morek@pw.edu.pl,

telefon:  (22) 234 8206

lub +48 698 912 150.

 

W odpowiedzi na zgłoszenie wysyłamy list e-mail z dokładną procedurą zgłoszeniową.

Original text

Contribute a better translation