Kandydaci

Kandydaci na studia stacjonarne I stopnia na kierunku Papiernictwo i Poligrafia mogą się zarejestrować w systemie zapisów Politechniki Warszawskiej: https://www.zapisy.pw.edu.pl.
Opisy wszystkich dostępnych programów, kalkulator punktów, a także lista najważniejszych terminów, o których powinni pamiętać kandydaci, jest dostępna w Portalu Kandydata ».
Więcej informacji można znaleźć w zakładce Kandydaci » na stronie PW.
 

Rekrutacja dla Laureatów i Finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego »

 
Jeżeli masz pytania - pisz lub dzwoń, wszystkie dane kontaktowe znajdziesz TUTAJ »
 

Decydując się na ten kierunek wybierasz ciekawe i unikatowe studia, które mają interdyscyplinarny charakter. Dzięki wielu praktycznym zajęciom w kameralnych grupach, poznasz tajniki przygotowania publikacji, materiałoznawstwa, zagadnienia technologii drukowania oraz procesy introligatorskie. Nasi absolwenci bez większego trudu znajdują zatrudnienie w wydawnictwach, drukarniach, agencjach reklamowych, studiach graficznych, papierniach a także w przedstawicielstwach firm oferujących maszyny, urządzenia i materiały dla poligrafii. Umiejętności zdobyte podczas studiów dają także podstawę do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Obok dawki chemii, fizyki i matematyki, znajdziesz tu wiedzę o barwie, estetyce i grafice komputerowej, a także praktyczne informacje o projektowaniu i technicznej realizacji wszelkich druków - od wizytówek po publikacje książkowe i opakowania.
Od kandydatów oczekuje się chęci do pracy z książką i komputerem, zdolności prawidłowego rozróżniania barw oraz wrażliwości estetycznej.