Kandydaci

Aktualności związane z rekrutacją na studia rozpoczynające się w roku akademickim 2024/2025 podane są tutaj lub na stronie www PBS.

Jeżeli masz pytania - pisz lub dzwoń, wszystkie dane kontaktowe znajdziesz TUTAJ »
 

Rekrutacja dla Laureatów i Finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego
 

Decydując się na ten kierunek wybierasz ciekawe i unikatowe studia, które mają interdyscyplinarny charakter. Dzięki wielu praktycznym zajęciom w kameralnych grupach, poznasz tajniki przygotowania publikacji, materiałoznawstwa, zagadnienia technologii drukowania oraz procesy introligatorskie. Nasi absolwenci bez większego trudu znajdują zatrudnienie w wydawnictwach, drukarniach, agencjach reklamowych, studiach graficznych, papierniach a także w przedstawicielstwach firm oferujących maszyny, urządzenia i materiały dla poligrafii. Umiejętności zdobyte podczas studiów dają także podstawę do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Obok dawki chemii, fizyki i matematyki, znajdziesz tu wiedzę o barwie, estetyce i grafice komputerowej, a także praktyczne informacje o projektowaniu i technicznej realizacji wszelkich druków - od wizytówek po publikacje książkowe i opakowania.
Od kandydatów oczekuje się chęci do pracy z książką i komputerem, zdolności prawidłowego rozróżniania barw oraz wrażliwości estetycznej.