Aktualności

6. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich

Dnia 15.11.2021 r. rusza kolejna, już 6. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich, który realizowany będzie przez Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Warszawskiej. Pierwsze dwa etapy konkursu realizowane będą za pośrednictwem strony internetowej: https://konkurspoligrafia.wip.pw.edu.pl. Laureaci i wyróżnieni finaliści, łącznie do 20 osób, uzyskają uprawnienia do przyjęcia na studia realizowane na kierunku Papiernictwo i Poligrafia na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Warszawskiej, poza normalną procedurą konkursową. Uprawnienia te obowiązują w roku uzyskania świadectwa dojrzałości i będą realizowane od roku akademickiego 2022/2023.
Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu dostępne na stronie: https://konkurspoligrafia.wip.pw.edu.pl

Koło naukowe CMYK na XVIII Targach KONIK

W dniach 9-10 października 2021 r. koło naukowe CMYK z naszego zakładu prezentowało się na XVIII Targach Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK, które w tym roku odbyły się na stadionie Syrenki. Stanowisko CMYKa było tłumie oblegane przez 2 dni wystawowe. Można było wykonać tu np. wydruk na swojej ulubionej koszulce oraz zarazić się pozytywną energią generowaną przez członków koła. Serdecznie gratulujemy naszym Studentom pomysłowości, zaangażowania i wytrwałości w tych działaniach.

Zobacz galerię zdjęć »

Poradnik dla studentów na rozpoczęcie roku

Wszystkich studentów, a zwłaszcza studentów I roku zachęcamy do zapoznania się z publikacją Działu Badań i Analiz CZIiTT PW - poradnikiem:
„Jak w pełni wykorzystać czas studiów? Rady absolwentów PW dla kandydatów na studia i studentów”.

Rabat na skrypty i monografie w Oficynie Wydawniczej PW

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej zaprasza do księgarni przy ulicy Noakowskiego 18/20. Dzięki ostatnim zmianom zapoznanie się z ofertą jest zdecydowanie łatwiejsze i bardziej przyjazne dla odwiedzających i kupujących.

Dodatkowo od 1 do 31 października wszystkie monografie i skrypty wydane przez Oficynę Wydawniczą PW będzie można nabyć z rabatem 20%.

Księgarnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Nabory do Zespołu Pieśni i Tańca PW

Zapraszamy na nabory do Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.
Przesłuchania odbędą się w dniach 7 i 14 października o godz. 18:00 w DS "Riviera" pok. A222.

Z nami będziesz mógł szkolić swój potencjał wokalny, taneczny i muzyczny, będziesz miał szansę poznać nowych ludzi i być może znaleźć przyjaciół na długie lata. Zapraszamy również do sekcji muzycznej. Zaliczamy WF.

Dowiedz się więcej, co oferuje Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej: http://www.zpitpw.pl/pl/oferujemy-zespolowiczom
Więcej informacji na www.zpitpw.pl oraz  www.facebook.com/zpitpw

Zmiana nazwy WIP na MT

Zgodnie z zarządzeniem nr 59/2021 Rektora PW z dnia 30 czerwca 2021 r.
Wydział Inżynierii Produkcji z dniem 1 sierpnia 2021 r. przekształca się
w zakresie zmiany nazwy na Wydział Mechaniczny Technologiczny.
Zmienia się również logo wydziału.

Koronawirus a funkcjonowanie PW – najnowsze informacje

Zgodnie z Komunikatem Rektora PW nr 1/2021 od dnia 1 lipca 2021 r. Politechnika Warszawska przechodzi z „2-giego” na „1-szy” poziom ograniczeń w związku ze zmniejszeniem się zagrożeń wynikających z rozprzestrzeniania się COVID-19.
Wprowadzono nowe Zarządzenie Rektora PW nr 58/2021 z 30 czerwca 2021 r. zmieniające Zarządzenie Rektora PW nr 104/2020 w sprawie funkcjonowania Politechniki Warszawskiej w okresie epidemii COVID-19.
Nadal obowiązuje Zarządzenie Rektora PW nr 40 /2021 z 17 maja 2021 r. w sprawie przeprowadzenia letniej i jesiennej sesji egzaminacyjnej w trybie zdalnym.

Stale aktualizowane informacje są zamieszczane na stronie głównej PW oraz w Biuletynie Informacji Publicznej PW.
Proszę o zapoznanie się również z linkami: Uczelnia w czasie pandemii » oraz PW a koronawirus – FAQ »

Zarządzenie nr 40/2021 Rektora PW

Zarządzenie Rektora nr 40/2021 z dnia 17/05/2021 w sprawie przeprowadzenia letniej i jesiennej sesji egzaminacyjnej w roku akademickim 2020/2021

Pobierz plik (pdf, 66,43 kB)

Zarządzenie Rektora PW nr 58/2021 z 30 czerwca 2021 r.

Zarządzenie Rektora nr 58/2021 z 30 czerwca 2021 r. zmieniające Zarządzenie Rektora nr 104/2020 w sprawie funkcjonowania Politechniki Warszawskiej w okresie epidemii COVID-19

Pobierz plik (pdf, 169,44 kB)

Komunikat Rektora PW nr 1/2021 z 1 lipca 2021 r.

Komunikat Rektora nr 1/2021 z 1 lipca 2021 r. w związku ze zmniejszeniem się zagrożeń wynikających z rozprzestrzeniania się COVID-19

Pobierz plik (pdf, 70,74 kB)

Ogólnopolski Konkurs Poligraficzny - informacja o składaniu dokumentów na studia

Informacja dla laureatów i wyróżnionych finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dotycząca rejestracji na studia na kierunku Papiernictwo i Poligrafia Wydziału Inżynierii Produkcji.

Rejestracji należy dokonać w terminie od 8 do 30 czerwca 2021 r. za pośrednictwem strony https://www.zapisy.pw.edu.pl/

Prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi w załączonym pliku PDF.

Pobierz plik (pdf, 109,95 kB)

Poligrafia - Sztuka, Techniki, Technologie

Długo oczekiwana i tworzona od kilku lat publikacja, w końcu ukazała się drukiem w pięknej oprawie złożonej, z charakterystyczną grafiką cenionej serii wydawniczej. Książka została opracowana przez zespół dydaktyków i pracowników naukowych COBRPP i Zakładu Technologii Poligraficznych PW. Adresowana jest przede wszystkim do uczniów szkół średnich i studentów kierunków graficznych i poligraficznych, ale także do wszystkich, którzy chcą zgłębić podstawy projektowania typograficznego, przygotowania prac do drukowania oraz procesów dotyczących samego drukowania i wykończenia druków.

Autorzy: Konrad Blachowski, Grażyna Czech, Tomasz Dąbrowa, Henryk Godlewski, Jacek Hamerliński, Stefan Jakucewicz, Bernard Jóźwiak, Jan Kowalczyk, Leszek Markowski, Stanisław Stachowicz, Barbara Stankiewicz, Przemysław Śleboda, Andrzej Tomaszewski,

Wydawca: Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego

Strona zakupu: https://www.cobrpp.com.pl/strona.php?str=w_zamowienie

Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW - weź udział w badaniu

Grafika dotycząca badania Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW

Droga Studentko, Drogi Studencie,
Już niedługo zostaniesz absolwentem Politechniki Warszawskiej. Biuro Karier PW zaprasza Cię do pozostania w kontakcie z uczelnią oraz wzięcia udziału w badaniu Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW.
Do badania zaprosimy Cię po 6-12 miesiącach od uzyskania dyplomu. Jeśli chcesz, zostaw swój adres e-mail w dziekanacie, byśmy mogli się z Tobą skontaktować.
Dowiedz się więcej o badaniu oraz o ofercie Biura Karier PW dla Absolwentów.

Zespół Biura Karier PW życzy wielu sukcesów w rozwijaniu Twojej kariery!

Finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

Dnia 15 marca 2021 r. odbył się finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego. Ostatni etap konkursu został przeprowadzony on-line za pośrednictwem platformy https://konkurspoligrafia.wip.pw.edu.pl/
Spośród uczestników wyłoniono 1 Laureatkę oraz wyróżniono 16 najlepszych finalistów - uzyskali oni tym samym uprawnienia do przyjęcia na studia poza procedurą konkursową.
Pełna lista laureatów i wyróżnionych finalistów na stronie konkursu »

Serdecznie gratulujemy!

50-lecie kształcenia poligrafów na Politechnice Warszawskiej 1968-2018

W 2018 roku Zakład Technologii Poligraficznych (były Instytut Poligrafii) obchodził uroczystości jubileuszu 50-lecia swojego istnienia. Jubileusz uświetniły dwie międzynarodowe konferencje: stowarzyszenia instytucji naukowych – International Association of Research Organizations for the Information, Media and Graphic Arts Industries (IARIGAI) oraz stowarzyszenia wyższych szkół poligraficznych – International Circle of Educational Institutes for Graphic Arts Technology and Management (IC). Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji »

Serdecznie dziękujemy wszystkim Mecenasom, Darczyńcom i Patronom za wsparcie finansowe i medialne naszego jubileuszu.

Nowi profesorowie WIP

Postanowieniem z 14 stycznia 2021 r. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do grona profesorów dołączył dr hab. inż. Yuriy Pyr'ev.

Profesorami nauk inżynieryjno-technicznych na Wydziale Inżynierii Produkcji zostali również: dr hab. inż. Tomasz Chmielewski i dr hab. inż. Tomasz Lekszycki.

Serdecznie gratulujemy!

Biblioteka w ZTP - wytyczne dot. korzystania i nowe godziny otwarcia

Drodzy czytelnicy,

Prosimy o poświęcenie chwili na przeczytanie wytycznych dotyczących korzystania z Biblioteki ZTP, które mają pomóc nam wszystkim przetrwać ten czas w zdrowiu. Będziemy bardzo wdzięczni za zapoznanie się z nimi i stosowanie się do nich dla dobra nas wszystkich.

Ploter tnąco-bigujący w ZTP dzięki firmie Mondi Simet

W dniu 17 grudnia 2020 roku odbyło się uroczyste przekazanie przez firmę Mondi Simet Sp. z o.o. dla Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej przemysłowego plotera tnąco-bigującego ProDigi 1613 firmy LaserComb (Niemcy). Dzięki temu studenci mają możliwość zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu projektowania i wytwarzania opakowań, a ZTP zyskało nowego partnera.
Pełna treść artykułu »

Zapraszamy też do galerii zdjęć »

Wyróżnienie RKN dla KN CMYK

Z przyjemnością informujemy, że nasze Koło Naukowe CMYK zostało wyróżnione przez Radę Kół Naukowych jako koło aktywnie działające w PW.

W kategorii projektu „Koła dla Kół naukowych” KN CMYK zajęło trzecie miejsce za organizowane webinaria, natomiast w kategorii wyzwania RKN – KN CMYK zostało wyróżnione w kategorii Challenge „Połam język”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Quiz o PW

Za nami II etap Quizu o PW. Wydarzenie odbyło się 10 grudnia 2020 roku na platformie MS Teams.
Oto lista wszystkich pytań i odpowiedzi »

W finale Quizu o PW wystąpi 5 osób, które zdobyły najwięcej punktów w II etapie.
Zapraszamy do oglądania finału, który odbędzie się 17 grudnia 2020 roku i będzie na żywo pokazywany na politechnicznych profilach na Facebooku » i YouTubie »

Więcej informacji na stronie PW »

Zarządzenie Rektora PW nr 104/2020 z 30 września 2020 r.

Plik zawiera Zarządzenie Rektora PW nr 104/2020 z 30 września 2020 r. w sprawie funkcjonowania Uczelni w okresie epidemii koronawirusa COVID-19

Pobierz plik (pdf, 2,63 MB)

Zagłosuj w plebiscycie „Złoty Inżynier 2019”

Statuetka Złoty Inżynier

Do 26 stycznia 2020 r. trwa głosowanie w plebiscycie „Złoty Inżynier 2019”, organizowanym przez „Przegląd Techniczny” i Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelną Organizację Techniczną. W gronie kandydatów do tytułu znalazł się m.in. prof. Dawid Myszka z Wydziału Inżynierii Produkcji. Głos można oddać za pośrednictwem internetu: www.przeglad-techniczny.pl, gdzie znajduje się pełna lista kandydatów.

Laureaci Złotej Kredy 2019

Dnia 16 listopada 2019 r. w ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej po raz jedenasty odbyła się Gala Złotej Kredy, podczas której wyróżnieni zostają najlepsi w opinii studentów, nauczyciele akademiccy. W tym roku wśród laureatów ponownie znaleźli się pracownicy Zakładu Technologii Poligraficznych:

- dr inż. Leszek Markowski - w kategorii Najlepszy Prowadzący
- dr hab. inż. Zuzanna Żołek-Tryznowska - w kategorii Najlepszy Wykładowca

Serdecznie gratulujemy!

Technologia drukowania

Autor: Jan Kowalczyk (Politechnika Warszawska)
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej
Monografia zapełnia lukę na rynku wydawniczym z zakresu technologii drukowania. Tematycznie obejmuje cztery główne techniki drukowania: offset, fleksografię, sitodruk i wklęsłodruk, z uwzględnieniem odmian offsetu, jakimi są heatset i coldset.
Książka adresowana jest do wszystkich, którzy chcą zgłębić tajniki drukowania. Mogą z niej korzystać studenci kierunków poligraficznych PW i PŁ, uczniowie szkół poligraficznych oraz pracownicy drukarń, wydawnictw i innych przedsiębiorstw związanych z poligrafią.
Publikacja jest dostępna w Oficynie Wydawniczej PW

Wycieczka studentów do papierni Stora Enso

Dnia 12 czerwca 2019 r. studenci kierunku Papiernictwo i Poligrafia odwiedzili papiernię Stora Enso Packaging Solutions w Ostrołęce.