ZAiOS

Widok Budynku Gmachu Starego Technologicznego

Zakład Automatyzacji i Obróbki Skrawaniem

Tu znajdują się najważniejsze informacje o Naszym Zakładzie.

1951-1952 - utworzenie Wydziału Mechanicznego Technologicznego.

1 września 1951 r. z jednostek organizacyjnych Politechniki Warszawskiej i Szkoły Inżynierskiej im. Hipolita Wawelberga i Stanisława Rotwanda powstał Wydział Mechaniczny Technologiczny. Organizatorem i pierwszym dziekanem Wydziału był w latach 1951-1952 prof. Witold Szymanowski. W roku akademickim 1951/52 Wydział liczył dziewięć katedr: Obróbki Metali, Skrawania Metali i Pomiarów Warsztatowych, Budowy Obrabiarek, Metaloznawstwa, Technologii Budowy Maszyn, Eksploatacji Obrabiarek, Podstaw Obróbki Plastycznej, Podstaw Odlewnictwa, Spawalnictwa. Początkowo Wydział mieścił się w Gmachu Starym Technologicznym, w budynku dawnej Szkoły Inżynierskiej przy ul. Narbutta 86. W latach 1953-54 do dyspozycji Wydziału został częściowo oddany Gmach Nowy Technologiczny przy ul. Narbutta 85.

W dziale "Dydaktyka" prezentowane są aktualne regulaminy przedmiotów, niezbędna literatura oraz oceny. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych nie prezentujemy pełnych imion i nazwisk studentów uczestniczących w zajęciach, dostęp do części materiałów jest udostępniany z hasłem, które można uzyskać u prowadzącego zajęcia. 

"Nauka i Rozwój" - to oferta naukowo-badawcza naszego Zakładu z wszyszczególnieniem kompetencji poszczególnych pracowni.  Tu znajdują się również informacje o aktualnie realizowaneych projektach.

Jeśli szukasz kogoś z Nas, zapraszamy do zakładki "Kontakt" lub "Pacownicy"

Jeśli coś Cię zainteresowało, prosimy o kontakt. W miarę możliwości będziemy starali się odpowiadać na Twoje pytania. :)