Aktualności

Konferencja Culture-Science-Education

Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej ma zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję pt. Culture-Science-Education organizowaną w związku z nawiązaniem współpracy Politechniki Warszawskiej (PW) z Beijing Jiaotong University (BJTU). Konferencja odbędzie się w dniu 23 czerwca 2021 r. (środa) w formule online na platformie PINE, która nie wymaga instalowania dodatkowych narzędzi i dostępna jest poprzez Google Chrome/ Firefox. Konferencja rozpocznie się o godz. 8:30.

Zarządzenia nr 45 /2021 Rektora PW dot. praktyk studenckich

Zarządzenia nr 45 /2021 Rektora PW z dnia 21 maja 2021 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu organizacji i finansowania praktyk studenckich oraz wzorów nowych dokumentów - załąniczki:

  1. Regulamin organizacji i finansowania praktyk studenckich
  2. Porozumienie wraz z klauzulą informacyjną: (1) Uczelni dla Uczestnika praktyk, (2) Uczelni dla Podmiotu zewnętrznego, (3) Podmiotu zewnętrznego
  3. Skierowanie i Zaświadczenie o odbyciu praktyki
  4. Sprawozdanie z przebiegu praktyk studenckich

Pobierz plik (pdf, 225,95 kB)

Baza Access Engineering - dostęp testowy

Biblioteka Główna PW zaprasza do testowania bazy Access Engineering z zakresu szeroko pojętej inżynierii, a w szczególności nauk ścisłych, matematyczno-przyrodniczych, fizyki, nauk inżynieryjno-technicznych i informatyki, przeznaczonej dla naukowców, inżynierów, kadry dydaktycznej oraz studentów. Baza udostępnia: podręczniki, monografie, filmy video, interaktywne wykresy, tabele i kalkulatory naukowe.
Prezentacja Access Engineering »
Dostęp testowy jest aktywny do 29 czerwca 2021 r. dla wszystkich użytkowników z komputerów w sieci PW oraz z dowolnego komputera dla użytkowników zarejestrowanych w zintegrowanym systemie bibliotecznym PW. Opinie na temat bazy prosimy przesyłać za pomocą ankiety »

Zarządzenie nr 40/2021 Rektora PW

Zarządzenie Rektora nr 40/2021 z dnia 17/05/2021 w sprawie przeprowadzenia letniej i jesiennej sesji egzaminacyjnej w roku akademickim 2020/2021

Pobierz plik (pdf, 66,43 kB)

Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW - weź udział w badaniu

Grafika dotycząca badania Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW

Droga Studentko, Drogi Studencie,
Już niedługo zostaniesz absolwentem Politechniki Warszawskiej. Biuro Karier PW zaprasza Cię do pozostania w kontakcie z uczelnią oraz wzięcia udziału w badaniu Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW.
Do badania zaprosimy Cię po 6-12 miesiącach od uzyskania dyplomu. Jeśli chcesz, zostaw swój adres e-mail w dziekanacie, byśmy mogli się z Tobą skontaktować.
Dowiedz się więcej o badaniu oraz o ofercie Biura Karier PW dla Absolwentów.

Zespół Biura Karier PW życzy wielu sukcesów w rozwijaniu Twojej kariery!

Koronawirus a funkcjonowanie PW – najnowsze informacje

Zgodnie z Zarządzeniem nr 6/2021 Rektora PW z dnia 27 stycznia 2021 r. zajęcia dydaktycznych w Politechnice Warszawskiej w okresie od 20 lutego do 16 czerwca 2021 r. będą realizowane w trybie zdalnym.
Letnia i jesienna sesja egzaminacyjna w roku akademickim 2020/2021 będzie przeprowadzana w trybie zdalnym (Zarządzenie nr 40 /2021 Rektora PW).
Stale aktualizowane informacje są zamieszczane na stronie głównej PW oraz w Biuletynie Informacji Publicznej PW. Proszę o zapoznanie się również z linkami:
Uczelnia w czasie pandemii »
PW a koronawirus – FAQ »

Program rozwojowy Corning 4 Young Leaders

Corning 4 Young Leaders to program liderski! Wyjedź na zagraniczne szkolenie, zdobądź unikalne umiejętności, kompetencje trenerskie i stań się liderem zarządzającym swoim pierwszym zespołem.
Start programu – sierpień 2021 w Mszczonowie!

Termin nadsyłania zgłoszeń: 11 czerwca 2021

Więcej informacji na stronie:
https://www.corning.com/emea/en/careers/locations/polska/Mszczonow/developmeny-program-for-future-leaders.html

Konkurs na najlepszą pracę licencjacką, inżynierską, magisterską z zakresu tworzyw sztucznych

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych ogłasza konkurs z zakresu tworzyw sztucznych. Zasady, zakres i warunki uczestnictwa w Konkursie określa Regulamin dostępny na stronach: www.pzpts.pl
Termin nadsyłania prac upływa z dniem 30 września 2021 r.

Nagroda w konkursie – 5 000 złotych.
Termin rozstrzygnięcia konkursu: do 15 grudnia 2021 r.

Więcej informacji na stronie: https://pzpts.pl/pr/659179/konkurs-na-najlepsza-prace-dyplomowa-2021-czekamy-na-panstwa-udzial

Program antyplagiatowy iThenticate

Biblioteka Główna PW zaprasza do skorzystania z programu antyplagiatowego iThenticate. Jest to projekt pilotażowy skierowany do pracowników/doktorantów prowadzących działalność naukową w Politechnice Warszawskiej. Program umożliwia weryfikację oryginalności dokumentu (głównie anglojęzycznego) przed wysłaniem do redakcji w celu jego opublikowania, poprzez porównanie z otwartymi zasobami Internetu oraz z bazami danych indeksowanymi przez iThenticate. Zgłoszenia prosimy przesyłać za pośrednictwem formularza rejestracyjnego  (wymagany adres mailowy w domenie @pw.edu.pl). Liczba kont jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły w aktualnościach na stronie Biblioteki Głównej »

Zaproszenie do udziału w projekcie „Inżynierski Inkubator Przedsiębiorczości”

Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej zaprasza społeczność studentów do udziału w projekcie „Inżynierski Inkubator Przedsiębiorczości”, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Udział w projekcie jest bezpłatny.

Oświadczenie uczestnika projektu „Inżynierski Inkubator Przedsiębiorczości”

Pobierz plik (doc, 694,50 kB)

Formularz zgłoszeniowy udziału w projekcie „Inżynierski Inkubator Przedsiębiorczości”

Pobierz plik (doc, 675,00 kB)

Zaproszenie do udziału w projekcie „Inżynierski Inkubator Przedsiębiorczości”

Pobierz plik (pdf, 189,62 kB)

Finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

Dnia 15 marca 2021 r. odbył się finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego. Ostatni etap konkursu został przeprowadzony on-line za pośrednictwem platformy https://konkurspoligrafia.wip.pw.edu.pl/
Spośród uczestników wyłoniono 1 Laureatkę oraz wyróżniono 16 najlepszych finalistów - uzyskali oni tym samym uprawnienia do przyjęcia na studia poza procedurą konkursową.
Pełna lista laureatów i wyróżnionych finalistów na stronie konkursu »

Serdecznie gratulujemy!

Nowi profesorowie WIP

Postanowieniami z 14 i 20 stycznia 2021 r. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do grona profesorów dołączyło 3 naukowców z Wydziału Inżynierii Produkcji.
Profesorami nauk inżynieryjno-technicznych zostali: dr hab. inż. Yuriy Pyr'ev, dr hab. inż. Tomasz Chmielewski i dr hab. inż. Tomasz Lekszycki.

Serdecznie gratulujemy!

Studenci i absolwenci Wydziału Inżynierii Produkcji docenieni przez rynek pracy w branży inżynierskiej

Podpisanie umowy współpracy pomiędzy UDT a WIP

Dnia 17 lutego 2021 r. podpisano porozumienie pomiędzy Wydziałem Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej a Urzędem Dozoru Technicznego w sprawie powołania Akademii UDT.
Strony reprezentowali: dr inż. Andrzej Ziółkowski – Prezes Urzędu Dozoru Technicznego oraz prof. dr hab. inż. Tomasz Chmielewski – Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji PW.

Pracodawca dla inżyniera - ankieta

Stowarzyszenie Studentów BEST oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT Politechniki Warszawskiej mają przyjemność zaprosić wszystkich studentów do udziału w badaniu, którego celem jest diagnoza preferencji w obszarze zatrudnienia. Kolejna już odsłona badania poszerzona została o wpływ pandemii COVID-19 na rynek pracy. Ponadto studenci będą mieli okazję wybrać najlepszego ich zdaniem pracodawcę dla inżyniera.
Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety: Link do ankiety »

Wyniki badania zostaną opublikowane na fanpage'u Inżynierskich Targów Pracy na Facebooku.

Nowy wykaz czasopism naukowych

Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki ukazał się nowy, rozszerzony wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych.
Informacja informacja dostępna pod linkiem»

Zarządzenie Rektora PW w sprawie prowadzenia zajęć dydaktycznych w semestrze letnim

27 stycznia 2021 r. Rektor PW wydał Zarządzenie w sprawie prowadzenia zajęć dydaktycznych w Politechnice Warszawskiej w okresie od 20 lutego do 16 czerwca 2021 r.

Rozszerzamy współpracę – podpisaniu listu intencyjnego z Beckhoff Automation

logo firmy Beckhoff

Dnia 21 stycznia 2021 r. na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej został podpisany list intencyjny dotyczący współpracy pomiędzy Beckhoff Automation Sp. z o.o. a Wydziałem Inżynierii Produkcji PW.

Profesor na 102

Na Radzie Wydziału w dniu 15.12.2020 r. Dziekan z żalem powiadomił, że w wieku 102 lat odszedł zasłużony dla Naszego Wydziału wybitny naukowiec Profesor Zdzisław Marciniak. Pogrzeb odbył się w dniu 14.12.2020 r. w ścisłym gronie rodzinnym. Kierownik macierzystej jednostki organizacyjnej Profesora Zdzisława Marciniaka przypomniał sylwetkę Zmarłego, a członkowie Rady Wydziału uczcili pamięć Profesora minutą ciszy. Krótką charakterystykę Profesora Zdzisława Marciniaka można obejrzeć w prezentacji Profesor na 102 (czas: 6:29).

Żegnamy prof. dr hab. inż. Zdzisława Marciniaka

prof. dr hab. inż. Zdzisław Marciniak

W dniu 3.12.2020, przeżywszy 102 lata, zmarł prof. dr hab. inż. Zdzisław Marciniak, jeden z najbardziej rozpoznawalnych badaczy w zakresie technologii i teorii obróbki plastycznej.
Żegnamy Wybitnego Uczonego i Innowacyjnie Myślącego Inżyniera, Naszego Profesora!

Rada wydziału WIP uczciła odejście Profesora Zdzisława Marciniaka, doctora honoris causa Politechniki Warszawskiej.
Zapraszamy do zapoznania się z krótką prezentacją »

Michał Kucki zwycięzcą Quizu o PW

Po trzech etapach rywalizacji i emocjonującym finale poznaliśmy osoby, które najwięcej wiedzą o naszej Uczelni. Najlepszym z najlepszych okazał się Michał Kucki - student, pracownik Działu ds. Studiów i wieloletni działacz SSPW. Drugie miejsce zajął Michał Kołodziej, a trzecie - Karol Śpila.

Więcej informacji na stronie PW »

Szkolenie z autoprezentacji prowadzone przez firmę AKTREN

Dnia 1 grudnia 2020 roku doktoranci naszego wydziału uczestniczyli w szkoleniu z autoprezentacji, prowadzonym przez firmę AKTREN.
Zespół Aktren na co dzień pomaga ludziom biznesu prowadzić fascynujące wystąpienia i kształtować naturalną autoprezentację. Trenerzy Aktren tworzą również poradnikowy kanał w serwisie YouTube, gdzie dzielą się wskazówkami z zakresu tworzenia prezentacji, wystąpień publicznych, czy komunikacji online. W imieniu Aktren zapraszamy do zapoznania się z publikacjami, m.in.:
„Jak angażować studentów w zajęcia online?"
czy „Mowa ciała podczas wideokonferencji i spotkań online".

Laureaci Złotej Kredy 2020

Dnia 16 listopada 2020 r. poznaliśmy Laureatów Złotej Kredy, czyli najlepszych w opinii studentów nauczycieli akademickich. W tym roku na naszym Wydziale wyróżnienia otrzymali:
dr Magdalena Bylińska - w kategorii Najlepsza Prowadząca wykłady,
mgr inż. Ewa Kołodziejuk - w kategorii Najlepsza Prowadząca laboratoria/projekty,
dr inż. Radosław Morek - w kategorii Najlepszy Prowadzący zajęcia w jęz. angielskim,
dr hab. inż. Georgij Petriaszwili - w kategorii Najlepszy Prowadzący zajęcia zdalne.

Serdecznie gratulujemy!