Laureaci 6. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich

Finał szóstej edycji Konkursu Poligraficznego

Dnia 15 marca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. W szóstej edycji Konkursu wzięło udział ponad 700 uczniów z 42 szkół z 13 województw z całej Polski. Do finału przystąpiło 35 osób, spośród których wyłoniono ex aequo dwóch laureatów konkursu, a 18 wygrało „indeks” i zapewniło sobie miejsce na liście studentów na kierunku Papiernictwo i Poligrafia w Politechnice Warszawskiej.
Serdecznie gratulujemy!
Galeria zdjęć »

W pierwszych dwóch etapach on-line rozwiązano łącznie 1382 testy, założono 1069 kont uczestników. Do etapu finałowego dotarło 39 uczniów z 16 szkół, z czego najwięcej, bo aż 23 uczniów z województwa Mazowieckiego. Do finału przystąpiło 35 osób. Cieszymy się, że po dwuletniej przerwie wynikającej z obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, mogliśmy wreszcie gościć uczniów stacjonarnie w murach naszego gmachu. Mamy nadzieję, że podniosła atmosfera tego wydarzenia pozostanie uczestnikom na długo w pamięci. Gratulujemy wszystkim, bo dojście do etapu finałowego konkursu jest dużym osiągnięciem.

Finał 6. edycji Konkursu Poligraficznego

Wśród tegorocznych finalistów zdecydowaną większość stanowili uczniowie klas trzecich, bo aż 25 osób, 13 uczniów klas maturalnych i jedna uczennica drugiej klasy, która mimo najmłodszego wieku nie ustępowała wiedzą starszym kolegom i uzyskała status wyróżnionego finalisty. 18 uczniów z 10 szkół zapewniło sobie miejsce na liście studentów na kierunku Papiernictwo i Poligrafia w Politechnice Warszawskiej wygrywając przysłowiowy „indeks”. Dziewięcioro z nich to uczniowie klas maturalnych, dziesięcioro – uczniowie klas trzecich i jedna uczennica klasy drugiej. W tegorocznej edycji wyłoniono ex aequo dwóch laureatów konkursu. Byli to uczniowie Pani dr inż. Wandy Nowak z Zespołu Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Najwięcej wyróżnionych finalistów stanowili uczniowie pięciu szkół województwa mazowieckiego, bo aż 12 osób, 3 wyróżnionych finalistów z województwa małopolskiego, 2 z województwa śląskiego, 1 z województwa łódzkiego.

Laureaci 6. edycji Konkursu

Serdecznie gratulujemy laureatom i wyróżnionym finalistom, którym przypominamy o śledzeniu informacji rekrutacyjnych pojawiających się na stronie internetowej Politechniki Warszawskiej. Zdobycie indeksu nie zwalnia z obowiązku zalogowania się do systemu rekrutacyjnego naszej uczelni. Prosimy o tym pamiętać i dopilnować terminów rekrutacji. Tych, którym nie dopisało szczęście zachęcamy do udziału w konkursie w kolejnej, siódmej edycji, a maturzystom życzymy powodzenia w egzaminach maturalnych i zachęcamy do rekrutowania na nasz kierunek studiów w Politechnice Warszawskiej zgodnie z konkursem świadectw maturalnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Sukces uczniów nie byłby możliwy bez Państwa wiedzy i wsparcia.

Finał 6. edycji Konkursu - zdjęcie grupowe

Finał 6. edycji Konkursu - zdjęcie grupowe

Szczegółowe informacje dotyczące Regulaminu konkursu oraz wcześniejszych edycji są dostępne na stronie OKP

Zobacz film podsumowujący szósty finał Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego »

Podsumowanie zeszłorocznego finału Konkursu, który odbył się zdalnie »