W dniu 20.06.2024 (czwartek) odbyło się kolejne, VII. Mazowieckie Sympozjum Spawalnicze. Sympozjum miało miejsce na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Warszawskiej,w Gmachu Nowym Technologicznym znajdującym się przy ul. Narbutta 85 w Warszawie.
W dniu 25.11.2023 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczysta Gala Złotej Kredy. "Złota Kreda" jest szczególnym wyróżnieniem, które studenci przyznają corocznie najlepszym ich zdaniem nauczycielom akademickim. W tegorocznej grupie laureatów "Złotej Kredy" znalazł się nasz kolega, mgr inż. Krzysztof Bieliszczuk.
W roku akademickim 2024/2025 Zakład Inżynierii Spajania PW planował uruchomienie kolejnej edycji Studiów Podyplomowych "Inżynieria Spajania - Kompetencje Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika (IWE)" (planowany termin rozpoczęcia zajęć w ramach studiów - 05.10.2024 ; zakończenia zajęć - czerwiec 2025). Warunkiem uruchomienia zajęć w ramach Studiów Podyplomowych było zgłoszenie się minimum 15-stu słuchaczy.
Ze względu na zgłoszenie się zbyt małej liczby słuchaczy Studia Podyplomowe (edycja 2024/25) w podanym wyżej terminie nie zostały uruchomione. Najbliższy przewidywany termin uruchomienia nowej edycji Studiów Podyplomowych - październik 2025 r.
W związku ze zmianą nazwy Wydziału nastąpiła również zmiana adresu strony WWW Zakładu.
Bieżący adres strony WWW Zakładu Inżynierii Spajania:
W dniu 24.10.2024 o godz. 12:15 na Wydziale Mechanicznym Technologicznym (sala NT144) odbyło się otwarte seminarium, na którym na zaproszenie Zakładu Inżynierii Spajania PW oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich - SIMP prelegent, prof. Michael A. Krupnicki, prezydent American Welding Society oraz profesor Rochester Institute of Technology, przedstawił strukturę AWS, system standardów, norm, programów certyfikacji i edukacji oraz program działań na rzecz rozwoju kadry specjalistów w zakresie inżynierii spajania.
Informujemy, że stara wersja strony WWW Zakładu Inżynierii Spajania i poprzednia wersja zakładki "Dydaktyka" nie są już dostępne. W związku z tym oraz ze zmianami w prowadzeniu wybranych zajęć dydaktycznych, pomoce dydaktyczne będą sukcesywnie aktualizowane i zamieszczane na aktualnej stronie internetowej Zakładu Inżynierii Spajania (w zakładce "Dydaktyka"). Z tego względu w roku akademickim 2023/2024 mogą wystąpić trudności z dostępem do nich. W takim przypadku o pomoce dydaktyczne prosimy pytać prowadzących dane zajęcia.
Studia Podyplomowe „Inżynieria Spajania - Kompetencje Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika (IWE)” prowadzone są przez Zakład Inżynierii Spajania Politechniki Warszawskiej.
Charakterystyka
Studia Podyplomowe „Inżynieria Spajania - Kompetencje Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika (IWE)” prowadzone są w oparciu o wytyczne IIW IAB-252r5-19 oraz wymagania Instytutu Spawalnictwa W-01/IS-67 (wydanie 13) i adresowane do inżynierów, zajmujących się w pracy zawodowej technologiami spawalniczymi.
W ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych II-go stopnia (magisterskich) Zakład Inżynierii Spajania wspólnie z zespołem Odlewnictwa (ZOPiO) prowadzi na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn specjalność "Spawalnictwo i Odlewnictwo". Po jej ukończeniu istnieje możliwość rozszerzenia wiedzy z zakresu szeroko rozumianego spawalnictwa w ramach jednorocznych studiów podyplomowych, umożliwiających zdobycie uprawnień Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika (IWE). Warunkiem uruchomienia specjalności jest zgłoszenie się odpowiedniej liczby chętnych.
ZAPRASZAMY do wyboru specjalności "Spawalnictwo i Odlewnictwo"!
Elektroniczna Politechnika Warszawska łączy usługi i aplikacje informatyczne dostępne dla pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej. Należą do nich m.in:
- uczelniany portal pracowniczy (SAP),
- uczelniany system obsługi studiów (USOSweb),
- uczelniana skrzynka pocztowa (WEBMAIL)
- uczelniana platforma nauczania zdalnego (LeOn) - zintegrowana z systemem USOSweb.
- Politechnika Warszawska
- Wydział Mechaniczny Technologiczny
- Instytut Technik Wytwarzania PW
- Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej
- Welding Technology Review
- GIT Centrum Spawalnictwa
- Sekcja Spawalnicza SIMP
- International Institute of Welding
- European Welding Federation
- American Welding Society
- The Welding Institute