Studenci na szkoleniu w SANDVIK Coromant

TEOSK - SANDVIK Coromant

Studenci na szkoleniu w SANDVIK Coromant

W ramach przedmiotu TEOSK (Technologia Obróbki Skrawaniem) uczestniczą w serii szkoleń u różnych dostawców technologii skrawających.

W tym semestrze były to firmy Abplanalp i SANDVIK Coromant. Uważamy, że m.in. tego typu działania szkoleniowe z elementami praktycznymi zwiększają efektywność procesu kształtowania inżyniera technologa. Możliwości zapoznania się z najnowszą wiedzą, prześledzenia procesu technologicznego przygotowania produkcji, w tym doboru parametrów skrawania stanowią bardzo istotne doświadczenie dla studentów.

TEOSK-Sandvik Coromant

Przedmiot obrobiony podczas szkolenia w Akademii SANDVIK Coromant w Katowicach.

Z jednej strony, z punktu widzenia edukacyjnego opracowywanie procesów technologicznych powinno być realizowane wyłącznie na obrabiarkach konwencjonalnych gdyż tylko takie umożliwia zapoznanie się z wzajemnymi relacjami obrabianych powierzchni, zasadami doboru baz obróbkowych. Z drugiej strony konieczne jest przecież uwzględnianie nowoczesnych metod obróbkowych i obrabiarek CNC. Tak się oczywiście dzieje ale bez wątpienia warsztaty i szkolenia u wiodących firm obrabiarkowych i narzędziowych stanowią bardzo wartościowe uzupełnienie procesu dydaktycznego.

TEOSK-Sandvik Coromant

Studenci obserwują obróbkę po jej uprzednim przygotowaniu - SANDVIK Coromant Akademia w Katowicach.

W dniu 29 listopada 2019 roku miało miejsce drugie szkolenie w ramach przedmiotu Technologia Obróbki Skrawaniem (TEOSK) w centrum szkoleniowym firmy SANDVIK Coromant w Katowicach. Jako osoba współorganizująca wraz z uczestniczącymi studentami jesteśmy wdzięczni za samą możliwość odbycia szkolenia, za profesjonalizm i podejście pracowników SANDVIK Coromant.

TEOSK-Sandvik Coromant

Nasze ekipa w SANDVIK Coromant Akademia w Katowicach.

Podziękowania za zainteresowanie i zaangażowanie należą się też samym studentom. W mojej ocenie cały wyjazd od zakupu biletów na pociąg, poprzez przejazdy tam i z powrotem był bardzo dobrze zorganizowany. Wiedza studentów o kolejnictwie zaskakująca i bardzo ciekawa. Przede wszystkim dobrze dobrane merytorycznie szkolenie i jego przebieg zostało wysoko ocenione przez studentów. Mam nadzieję, że w ramach tego przedmiotu jeszcze nie jeden raz będziemy mieli okazję do doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności.

Powiązane informacje