Z głębokim żalem odebraliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi dr hab. inż. Sławomira Lamowskiego, profesora PW i wieloletniego pracownika Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej.
Msza święta żałobna odbędzie się 2 kwietnia o godz. 10.40 w Kościele pw. Świętego Wincentego (rektorski – drewniany) na cmentarzu Bródnowskim.
Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 12 stycznia 2025 roku w wieku 89 lat zmarł Prof. dr hab. inż. Maciej Antoni Bossak,
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 23 stycznia 2025 roku o godzinie 14:00 w kościele św. Karola Boromeusza na Powązkach, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Starych Powązkach.
Podczas pierwszego Międzynarodowego Kongresu Uzbrojeniowego, który odbył się w dniach 21-25 października 2024 r. w Krakowie i był organizowany przez Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia, Wojskową Akademię Techniczną z partnerstwem strategicznym Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., naukowcom z Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej przyznano nagrodę Grand Prix Prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. za najciekawszy referat w dziedzinie innowacyjnych technologii obronnych pt.: “Numerical and experimental study on additively manufactured weapon components subjected to high velocity impact loads”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!
Biblioteka Główna PW zaprasza do odwiedzenia wirtualnych wystaw książek z dziedzin: Technologia Maszyn. Techniki Wytwarzania » oraz Inżynieria Materiałowa » W przypadku zainteresowania konkretną pozycją proszę zaznaczyć pole „Zamawiam” oraz „Prześlij” na dole strony.
Jeśli istnieją publikacje, których nie ma na liście (zarówno w języku polskim, jak i angielskim), zachęcamy do kontaktu pod adresem mailowym: beata.strzelichowska@pw.edu.pl
Dnia 30 października 2024 r. (środa) o godz. 12:15 w sali NT 321 odbędzie się seminarium wydziałowe, podczas którego Prof. Michele Tepedino (Wydział Biotechnologii i Stosowanych Nauk Klinicznych, Uniwersytet w L'Aquila, Włochy) zaprezentuje wykład pt.: „The biomechanics of the periodontal ligament in tooth movement predictive models”.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do aktywnego udziału wszystkich: pracowników, doktorantów i studentów.
Dr inż. Krzysztof Jankowski został laureatem w konkursie Miniatura NCN
(https://www.ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/miniatura8)
Temat nagrodzonego projektu: Konstytutywne modelowanie tkanki kostnej i chrzęstnej stawów skroniowo-żuchwowych na poziomie mikrostrukturalnym: badania pilotażowe mechaniki pracy stawów skroniowo-żuchwowych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej na modelu konia.
Serdecznie gratulujemy!
W poniedziałek 20.05.2024 r. Studenci z SKN Biomech odwiedzili Zespół Elektroniki Drukowanej, Tekstroniki i Montażu w Cezamat PW (Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii PW.) Studenci po krótkiej prezentacji zwiedzili laboratoria w CEZAMAcie.
Eksperci z Instytutu Mechaniki i Poligrafii Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej – dr hab. inż. Cezary Senderowski, prof. PW i dr hab. inż. Marcin Bajkowski, prof. PW – wzięli udział w inauguracyjnym posiedzeniu Rady Innowacyjno-Naukowej trzeciej kadencji Zakładów Mechanicznych „Tarnów” S.A.
Zespół Pani prof. dr hab. inż. Małgorzaty Jakubowskiej przedstawił swoje osiągnięcia i perspektywy, a także wprowadził w tajniki technologii elektroniki drukowanej w programie telewizyjnym „Krypton”. Program ten jest emitowany przez TVP Nauka, a tematyką przewodnią są nowoczesne technologie, badania naukowe oraz praktyczne wykorzystanie odkryć naukowców.
Zapraszamy do obejrzenia całego odcinka »
Niedawno rozstrzygnięto II edycję konkursu YOUNG PW. Wśród laureatów znalazły się dwie osoby z naszego Instytutu:
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.
Pani dr hab. Joanna Izdebska-Podsiadły odebrała z rąk Rektora PW prof. Krzysztofa Zaremby dyplom doktora habilitowanego.
Serdecznie gratulujemy!
Rektor Politechniki Warszawskiej ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników, badawczych w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria biomedyczna w Zakładzie Konstrukcji Maszyn i Inżynierii Biomedycznej w Instytucie Mechaniki i Poligrafii na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Warszawskiej, która będzie stanowiła podstawowe miejsce pracy w rozumieniu ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r. zwana dalej „ustawą”.
Dnia 4.10.2023 odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 na Wydziale Mechanicznym Technologicznym, podczas której wykład inauguracyjny pt.: „Elektronika drukowana technologia XXI wieku…" wygłosiła Prof. dr hab. inż. Małgorzata Jakubowska.
Pracownicy IMIP zostali wyróżnieniu nagrodami Rektora PW: prof. dr hab. inż. Mariusz Magier (I stopnia), dr inż. Jacek Mateusz Bajkowski (I stopnia), dr hab. inż Marcin Bajkowski (II stopnia), prof. dr hab. inż. Marek Pawlikowski (II stopnia).
Nagrodę zespołową otrzymali: dr inż. Grzegorz Wróblewski, dr inż. Roman Grygoruk oraz dr inż. Janusz Domański.
Serdecznie gratulujemy!
Z głębokim smutkiem odebraliśmy wiadomość o śmierci
Pana dr Wilhelma Orsettiego.
Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w piątek 14 lipca 2023 roku o godzinie 13.00 w kościele pw. Św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach,
po którym nastąpi odprowadzenie Zmarłego do grobu rodzinnego.
Dnia 2 maja 2023 roku dr inż. Marta Gajadhur była gościem w audycjach na żywo Polskiego Radio oraz w TVP info w programach informacyjnych, opowiadając o barwach Flagi Narodowej. Zapraszamy do odsłuchania audycji!
Program Pierwszy Polskiego Radia Sygnały Dnia »
Program Trzeci Polskiego Radia »
TVP Info »
Panorama »
Dnia 15 marca 2023 w Zakładzie Technologii Poligraficznych, odbył się finał VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. W finale wzięło udział 49 uczniów, wśród których Jury konkursu wyróżniło 18 finalistów, którzy uzyskali uprawnienia do przyjęcia na studia na kierunku Papiernictwo i Poligrafia poza normalną procedurą konkursu świadectw maturalnych. Komisja konkursowa wyłoniła jedną Laureatkę oraz przyznała ex equo drugie miejsce dwojgu Uczniom. Pełna lista finalistów jest dostępna na stronie konkursu ». Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do galerii zdjęć »
Dnia 16 listopada 2020 r. poznaliśmy Laureatów Złotej Kredy, czyli najlepszych w opinii studentów nauczycieli akademickich. W tym roku na naszym Wydziale wyróżnienia otrzymali:
dr Magdalena Bylińska - w kategorii Najlepsza Prowadząca wykłady,
mgr inż. Ewa Kołodziejuk - w kategorii Najlepsza Prowadząca laboratoria/projekty,
dr inż. Radosław Morek - w kategorii Najlepszy Prowadzący zajęcia w jęz. angielskim,
dr hab. inż. Georgij Petriaszwili - w kategorii Najlepszy Prowadzący zajęcia zdalne.
Serdecznie gratulujemy!