Wyspa Wynalazków / VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach

W dniach 18-20 października 2017 r. odbędzie się VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, któremu towarzyszyć będą Targi Biznes Expo. W ramach Targów, na Wyspie Wynalazków, zaprezentowane będą osiągnięcia naukowe uczelni wyższych, instytutów naukowo-badawczych z całej Polski. Jest to miejsce gdzie młodzi ludzie, utalentowani konstruktorzy, wynalazcy mogą zaprezentować swoje prototypy.

Termin: 18, 19, 20 października 2017 w godzinach od 9:00 do 17:00

Uroczyste otwarcie w dniu 18.10.2017 r. o godz. 11.00

Hasłem przewodnim wszystkich Kongresów jest: Nauka - Biznes - Samorząd - RAZEM DLA GOSPODARKI.

„Uwolnić biznes!” to motyw przewodni tegorocznego kongresu, rozumiany jako wielopłaszczyznowy postulat przedsiębiorców, wyrażający gotowość zmiany prawa, postaw przedsiębiorczości, otwarcia się na nowe technologie oraz ekspansję zagraniczną, na rzecz którego chcemy realnie działać . VII edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw będzie areną wymiany myśli, zdobywania praktycznej wiedzy oraz pozyskiwania kontaktów i narzędzi niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej.

W ciągu trzech dni odbędzie się ponad 90 wydarzeń - sesje plenarne i dyskusje panelowe, warsztaty, spotkania z ekspertami, spotkania B2B oraz wydarzenia towarzyszące. Kongres będzie okazją do nawiązania współpracy handlowej z przedsiębiorcami m.in. z licznych krajów UE oraz USA, Chin, Egiptu, Kazachstanu i Białorusi. Podczas tradycyjnych Targów Biznes Expo zostaną przedstawione oferty dla MŚP z ponad 100 firm i instytucji. W ramach Targów, na Wyspie Wynalazków, prezentujemy osiągnięcia naukowe uczelni wyższych, instytutów naukowo-badawczych z całej Polski. Jest to miejsce gdzie młodzi ludzie, utalentowani konstruktorzy, wynalazcy mogą zaprezentować swoje prototypy.

Wyspa Wynalazków jest miejscem gdzie młodzi, utalentowani konstruktorzy, wynalazcy, naukowcy, mogą zaprezentować swoje mechaniczne dzieła odwiedzającym Targi Biznes Expo.
Udział w VII EKMŚP oraz Targach Biznes Expo jest szansą dla wszystkich wystawców, którzy cenią sobie to co postępowe, nowoczesne i bliskie człowiekowi. To doskonała okazja dla poszerzenia horyzontów nie tylko biznesowych, ale i naukowych, możliwość spotkania różnorodnych sposobów widzenia oraz dyskusji o najważniejszych aspektach współczesności.

Więcej informacji w poniższym pliku PDF oraz na stronie: http://ekmsp.eu/pl/strona-glowna/

Wyspa_Wynalazkow_18-20X2017 (pdf, 880,04 kB)